Kovács Eszter Csilla a Debreceni Egyetem Hallgatói és Doktorandusz Képviseletének alelnöke, emellett blogger és slammer, valamint 2019 januárjától a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájában (HÖOK) is feladatot vállal. Új pozíciójáról, az oda vezető útról és a terveiről is beszámolt nekünk.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnökségi tagjának választottak. Mi a pozíció, mik a feladatköreid?
Kommunikációért felelős elnökségi tag vagyok, ami azt jelenti, hogy minden, ami kommunikáció, az én reszortom: főleg az online kommunikáció, a honlaptól kezdve a Facebookon át az Instagramig.Van a HÖOK-nak egy kommunikációs munkacsoportja, a velük való együttgondolkodás, közös munka is az én feladatom.
Az EFOTT Promóter program vezetője is én lettem, így a feladatom, hogy összefogjak majd’ 80 embert, és Magyarország szerte rajtuk keresztül hirdessem, hogy az EFOTT egy remek választás egy egyetemistának.
Az itteni feladataidat is megtartottad?
Itt Debrecenben a Hallgatói és Doktorandusz Képviseletben vagyok kommunikációs ügyekért felelős alelnök, ehhez kapcsolódóan nagyon sok feladatom is van. Nem szeretném ezt a munkát feladni, mert a Debreceni Egyetem és maga Debrecen mindig a szívem csücske marad. Attól függetlenül, hogy a HÖOK-ban vállalok szerepet, szeretném az itthoni rendezvényeket, az itthoni kommunikációt segíteni.
Egyedüli debreceniként veszel részt a HÖOK munkájában?
Nem. Csont István, aki jelenleg a DEHÖK-ben elnökhelyettes, ő az előző elnökségben elnökségi tag volt, viszont január 1-től a Felügyelő Bizottság elnöke lett, szóval így ketten leszünk Debrecenből.
Hogy birkózol meg az új szerepkörrel, hogyan fér össze az elfoglaltságaiddal?
Bármennyire is azt gondolják, Budapest egyáltalán nincs közel, és hiába hisszük, hogy a vonatúton mennyi mindent lehet csinálni, igazából nem így van. Nehéz volt, hogy oda kellett költöznöm, hogy egy új környezetben kell ugyanúgy teljesítenem, mint eddig. Nem hátrálok meg, de tény, hogy nehéz ezt a megváltozott helyzetet összeegyeztetni bárminemű másik munkámmal vagy hobbimmal,de úgy vagyok vele, hogy most vagyok fiatal, most kell sokat vállalnom, ameddig még bírok sokat vállalni.
Milyen út vezetett a kinevezésedig?
Bármely felsőoktatási intézmény hallgatója jelentkezhet a HÖOK elnöki pozíciójáért, azutánő kér fel különböző intézményekből tagokat, akiketa saját elnökségében szeretne látni. Nyilván ebben szerepet játszik, hogy ismeri-e azokat, akikkel együtt szeretne dolgozni, és hogy a felsőoktatási intézmények kit javasolnak. Azután, hogy a jelölés megtörtént, van egy közgyűlés, amelynek a tagjai megválasztják az elnököt. Amint ő megnyerte a választást, megjelöli azokat, akikkel együtt dolgozna két évig, és kéri a közgyűlést, hogy őket is egyesével szavazza meg.
Mikor Murai László, aki az ELTE hallgatója és az EHÖK elnöke volt, elindult az elnöki tisztségért, akkor ő keresett meg engem, hogy kellene neki egy kommunikációs, és szeretné, ha részt vennék ebben a kétéves munkában. Dolgoztunk már együtt a Bölcsélet Konferencia és más bölcsész együttműködések kapcsán, az ELTE és a Debreceni Egyetem egyre jobb viszonyt ápol ezen a területen. Tízen kerültünk be az elnökségbe, közülük én vagyok az egyetlen lány, ami ugyan kicsit nehezíti a helyzetet, de szeretem a kihívásokat.
Milyen tervekkel vágsz neki ennek a kihívásnak?
Ajelenlegi elnökség nagy hangsúlyt fektet arra, hogy az új generációt is elérje. Ennek nagyon fontos része a kommunikáció, főleg a social medián keresztül, illetve szeretnénk feléleszteni a HÖOK-nak egy Youtube-csatornáját is, amelyen vlogokat és szórakoztató tartalmakat szeretnénk létrehozni, illetve tervben van még egy podcast is, nyilván felsőoktatási témákban. Ez sarkalatos pontja volt az elnöki pályázatnak is.
Sok sikert kívánunk a terveitek megvalósításához!
DEHDK Sajtóiroda-Vida László
Fotó: Rozsi Kristóf
bővebben