November 9-én kisorsolták a csapatokat a jubileumi, 10. Kozma Mihály Futsal Kupára a Debreceni Egyetem Böszörményi úti Campusán. A párosítások kialakítását ezúttal a névadó-fővédnök, MLSZ Futsal-szakágvezető, egykori válogatott labdarúgó, Kozma Mihály előadása előzte meg.
Az immár tizedik alkalommal, a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Bajnokság kupájaként megrendezett egyetemi teremlabdarúgó tornára negyvenhat alakulat jelentkezett. Idén női csapatok is neveztek a megmérettetésre. Mielőtt az indulók megtudták volna, kivel kell harcba szállniuk a továbbjutásért Kozma Mihály tartott előadást.
Az eseményen részt vett többek között Magyar Zoltán, a Magyar Parlamenti Válogatott szövetségi kapitánya, Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke és Herczeg András, a DVSC labdarúgócsapatának egykori sikeredzője. A Labdarúgás elmélete és gyakorlata kurzus keretein belül bemutatott „Futball stílusok-filozófiák” című prezentáció a világ országainak különböző futballstílusairól, a globális labdarúgás-felfogások történetéről és a magyar foci fejlődéstörténetéről adott átfogó ismeretet.
„A futball egy észjáték, amelyet lábbal játszanak. Ugyanaz a játék, mégis minden nemzet másképp játssza.” – kezdte előadását Kozma Mihály fővédnök.
A rendhagyó beszámolót követően Magyar Zoltán kért szót, a prezentáció elismerése után, hangsúlyozta, hogy a jövő generációival fontos megismertetni, hogy igenis létezik valódi, klasszikus, sikeres magyar-stílusú futball.
„Az utolsó magyar olimpiai futballcsapat magját 1996-ban, Atlantában a debreceni játékosok alkották. Az a szereplés egy olyasfajta utolsó érdem volt, amelyre sajnos lehet, hogy sokáig nem lesz újra példa. Olimpiára kijutni ugyanis elképesztő siker, nehezebb, mint Eb-re vagy Vb-re, hiszen Európa kevés kvótát kap a világjátékokra. Mégis, mire képes a futball? A gyökerekhez való visszatérés csodát tehet. A magyar labdarúgásnak is meg kellene próbálnia visszatérni az egykor igen sikeres magyaros-filozófiához. Fontos, hogy a gyerekekbe öntsük azt a tudást, amelyet Kozma Mihály fantasztikus színvonalon előadott.”– fogalmazott a sportdiplomata.
A köszönő-köszöntőbeszédet követően megkezdődött a sorsolás. A húzást a két szervező, Sánta János, a Debreceni Egyetem Sportbizottságának elnöke és Kovács Róbert, a BJLEK Versenybizottság társelnöke adminisztrálta.
A 4 női csapat körmérkőzést fog vívni egymással, így eldöntve a trófea sorsát. A férfiak ágán 20 csapat előselejtezőt játszik majd, hogy bejusson a 32-es mezőnybe, ahol az előző szezonokban elért eredmények alapján 22 kiemelt csapat várja ellenfelét.
DEHDK Sajtóiroda – Barna Márton
Fotó: Kuti Gergő
bővebben