Bemutatkozás
A Gyógyszerésztudományi Kar Hallgatói Önkormányzata (GYTK HÖK) egy tizenhárom fős közgyűlésen keresztül látja el a hallgatók érdekképviseletét, amelyben az évfolyamok, illetve tanulmányi csoportok arányos, legalább két-két fővel történő képviselete is garantált. A szervezet sokrétű feladatainak és mindennapi működésének összehangolását az elnök mellett az általános, valamint a tanulmányi és szociális alelnökök irányítják. Munkájuk során ők felelnek többek között a szervezet költségvetésének és gazdálkodásának vezetéséért, a hazai és külföldi ösztöndíj-lehetőségek felkutatásáért, az oktatásszervezési ügyek véleményezéséért, illetve a kollégiumi bizottságokkal való folyamatos kapcsolattartásért. A vezetőség tevékenységét kinevezett ügyvivők és egy irodavezető is támogatja, akik specifikus területekre fókuszálva biztosítják a HÖK hatékony munkavégzését. Míg a kommunikációs ügyvivő a szervezet modern arculatának kialakításáért és hivatalos felületeinek kezeléséért felel, addig az irodavezető a gördülékeny adminisztrációt, a levelezések intézését és az informatikai rendszerek karbantartását végzi. A hallgatói közösségi élet felpezsdítése a rendezvényszervezési ügyvivő kiemelt feladata, aki a szakmai, kulturális és sportesemények egyetemhez méltó, színvonalas lebonyolításáról gondoskodik. A hivatalos adminisztratív feladatok mellett a tisztségviselők mindegyike aktívan részt vesz a közösségépítő rendezvények megszervezésében, így a GYTK HÖK – az Általános Orvostudományi, a Fogorvostudományi és az Egészségtudományi Karral közösen – szervezi a tavaszi félév legkedveltebb programját, a Medikus hetet. Ez a több évtizedes múltra visszatekintő, hagyományosan környezetvédelmi szemétszedéssel záruló négynapos eseménysorozat főzőversennyel, borkóstolóval, koncertekkel és tudományos beszélgetésekkel teszi felejthetetlenné az egyetemi éveket és erősíti a hallgatók összetartozását.