Bemutatkozás
A Gazdaságtudományi Kar Hallgatói Önkormányzata (GTK HÖK) egy húszfős közgyűlésen keresztül látja el a hallgatók széleskörű érdekképviseletét. A szervezet mindennapi, zökkenőmentes működését és a feladatok koordinálását az elnök mellett az általános, a kulturális, a külügyi és marketing, valamint a tanulmányi és szociális alelnökök biztosítják. Az ő munkájukat specifikus területekért felelős, kinevezett ügyvivők támogatják, akik a kommunikációért, a rendezvényszervezésért, a sportért, a tudományos életért, illetve a levelező munkarendű hallgatók képviseletéért felelnek. A hivatalos tanulmányi, gazdasági és érdekképviseleti feladatok ellátásán túl a vezetőség kiemelt figyelmet fordít a pezsgő közösségi élet és a kari hagyományok ápolására is. Ennek jegyében valósul meg minden októberben a Böszörményi úti Campuson a GTK aKarom nevű rendezvény, ahol a hallgatók koncerteken, sporteseményeken és a tanár-diák kapcsolatokat erősítő programokon, például közös főzésen vehetnek részt. A tavaszi félév egyik legkiemelkedőbb, immár közel húszéves hagyománnyal bíró eseménye az áprilisi Felezés, amely a tanulmányaik felénél járó diákokat ünnepli többnapos szórakozással, éjszakai túrával és egy elegáns oktatói-hallgatói vacsorával. A hallgatói évek méltó lezárását a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karral közösen szervezett, májusi Sárgulás elnevezésű búcsúzó rendezvény biztosítja. Ezen a hagyományőrző eseményen a végzős hallgatók a csikós- és betyárvilágot megidézve, feldíszített fogatokon és hintókon vonulnak végig Debrecen utcáin, szimbolikusan is elköszönve az egyetemi évektől.