Állam- és Jogtudományi Kar Hallgatói Önkormányzata

  • Home
  • Program
  • Állam- és Jogtudományi Kar Hallgatói Önkormányzata
images
image

Állam- és Jogtudományi Kar Hallgatói Önkormányzata

Elérhetőségek:

Bemutatkozás

Az Állam- és Jogtudományi Kar Hallgatói Önkormányzata (ÁJK HÖK) egy tizennégy fős közgyűlésen keresztül látja el a hallgatók érdekképviseletét, amelyben a karon indított valamennyi szak és évfolyam képviselethez jut. A szervezet sokrétű feladatainak zökkenőmentes ellátását az elnök mellett a specifikus területekért felelős alelnökök – úgymint a rendezvényszervező és gazdasági, a tanulmányi, valamint a kommunikációs és informatikai alelnök – biztosítják. Az ő munkájukat kinevezett ügyvivők és az elnöki referens támogatják, akik többek között a külkapcsolatokra, a levelező munkarendű hallgatókra, valamint a tudományos élet ápolására fókuszálnak. A HÖK kiemelt hangsúlyt fektet a hallgatókkal való folyamatos kapcsolattartásra, amelyet a rendszeres irodai fogadóórák, a hivatalos honlap naprakészen tartása és a Lextrém című lap kiadása révén valósít meg. A hivatalos tanulmányi és gazdasági feladatok mellett a képviselők gondoskodnak a pezsgő közösségi életről is, amelynek egyik legvonzóbb programja az Egészségtudományi és az Informatikai Karral közösen megrendezett SZEVASZ TAVASZ. Ez a kétnapos, a Kassai Úti Campuson tartott tavaszi fesztivál jótékonysági futással, főzőversennyel, játékos vetélkedőkkel és a Lovardában tartott hatalmas bulikkal kovácsolja össze a fiatalokat. A modern szórakozás mellett a mélyen gyökerező hagyományok őrzése is kulcsfontosságú a szervezet számára, melynek leglátványosabb kari eseménye a februárban tartott fáklyás felvonulás. Ezen a felemelő eseményen a végzős joghallgatók talárba öltözve, fáklyákkal a kezükben vonulnak végig Debrecen belvárosán, hogy szimbolikusan is elbúcsúzzanak az egyetemtől és a várostól

image
image

Tagjaink:

© 2026 DEHÖK