A legjobban a _____________ várom.

Süteménnyel egy mosolyért

2017-12-15

Az ünnep közeledtél sok gyermek arcára varázsoltak mosolyt a DEHÖK Egészségügyi Bizottságának lelkes tagjai, akik sütemény akciójukkal ismét bizonyították, hogy mekkora szeretet is lakozik az egyetemistákban.

A jótékonyság decemberben „bevett szokás”, hiszen ilyenkor mindenkinek eszébe jut, hogy adni jó. A DEHÖK Egészségügyi Bizottságais vallja, hogy fontos, hogy tegyünk a környezetünkben élőkért. Taskó Anita és csapata nagy, ám annál kedvesebb fába vágta a fejszéjét. Októberben az Egészség Expo-t követően nézegették az elmúlt évek rendezvényeinek fotóit, mikor is megtaláltakegy két évvel ezelőtti süteményosztásról készült fotót.

- Azonnal megfogalmazódott bennem, hogy idén is jó lenne egy ilyet csinálni!- meséli Anita.

A tervezgetés során nem volt kérdés, hogy ismét Varga Vivien (a „Sütislány”) és baráti köre segítsen a sütemények készítésében. Az ötletgazdák idén az alapanyaggyűjtést egy különleges eseménnyel is egybekötötték. Szeifert Petrát, az egyetem legkedveltebb zumbaoktatóját kérték fel, hogy november végén egy közös zumbázással egybekötött alapanyaggyűjtő akciót hirdessenek. Azumba órára a résztvevők belépője valamilyen süti alapanyag volt.

Az ötlet sikerét igazolja, hogy a jótékonysági felhívást követően 54kg liszt, 24 kg kristálycukor, 11 kg porcukor, 137 csomag sütőpor és rengeteg egyéb hozzávaló is összegyűlt.

Hatalmas segítség volt a szervezők számára a „Sütislány”, aki a szakértelmet, és a fáradhatatlan munkát rakta bele az akcióba. A sütemények eljuttatásában a Tündérkör Alapítvány is segédkezett, hiszen, ők kötöttek össze a bizottságot a Bárczi Gusztáv Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménnyel. December 7-én a gyermekeket ebéd közben lepték meg a finom süteményekkel a bizottság tagjai, akik 150 gyermeknek és pedagógusnak tették ezzel szebbé a napjukat, így az adventi időszakban.

- Megható élmény volt az egész akciót végigkövetni. Elképesztő volt, hogy ennyi alapanyagot sikerült összegyűjtenünk, nem akartuk elhinni. A legfőbb motivációnk az volt, hogy segítsünk, egy pici szeretetet adjunk az ünnep közeledtével a sérült gyerekeknek. A sütemények átadása során a diákok és a pedagógusok mosolyát látni, ahogy örültek a meglepetésünknek,örökre maradandó élmény marad. Számunkra bebizonyította az akció, hogy mennyi szeretet is van az emberekben - fogalmazott Taskó Anita, a bizottság elnöke.

A megmaradt alapanyagokat a SZÖSZ Egyesületen keresztül a Bike Maffiának jutatta el a bizottság, akik a Debrecenben élő hajléktalanok számára főznek és sütnek majd a megmaradt alapanyagokból.

DEHDK Sajtóiroda– KeCs

Fotó: DEHÖK Egészségügyi Bizottság