Ha újrakezdhetnéd az egyetemet, melyik karon tanulnál?

Felfűtötték a fővárost a debreceni Főnixek – ilyen volt az idei Medikus Kupa

2018-03-29

Idén 46. alkalommal rendezték meg a már több évtizedes hagyományra visszatekintő Medikus Kupát. A négy magyarországi orvosképzőhely közös sporteseményének idén Budapest adott otthont, a debreceni Főnixeket pedig több, mint 500 hazai szurkoló kísérte el és buzdította a háromnapos rendezvény alatt.

Szokatlanul hideg időben szurkolhattak a Debreceni Egyetem medikus hallgatói március 23. és 25. között. Az Általános Orvostudományi-, Fogorvostudományi-, Gyógyszerésztudományi- és Népegészségügyi Kar sportolói öt sportágban, röplabdában, kézilabdában, kosárlabdában, vízilabdában és labdarúgásban mérték össze ügyességüket a Pécsi Tudományegyetem, Semmelweis Egyetem és Szegedi Tudományegyetem medikus sportolóival.

Természetesen a Medikus Kupa nem csak a sportról szól, teret ad az ország minden részéből érkezett medikusok számára az új ismeretségek, barátságok kialakítására is. A péntek és szombat esti bulikon régi és új ismerősök találhattak egymásra, miközben a hangulatot többek között a Necc Party, a Wellhello és Julia Carpenter biztosította a több, mint 4000 résztvevő számára.

A programot idén már második alkalommal beerpong és idén először eSport bajnokság is színesítette, utóbbiban League of Legends és Hearthstone játékokban mérték össze tudásukat a résztvevők.

Azonban a Medikus Kupa legfontosabb része mégis csak a sport.

A debreceni férfi és női kosárlabda csapat izgalmas meccsek után egyaránt aranyéremmel térhetett haza, valamint a vízilabdás fiúk és kézilabdás hölgyek is a dobogó legfelső fokára állhattak fel idén. Labdarúgásban a debreceni csapat a ezüstérmes lett, míg a férfi kézilabda és férfi röplabda csapat bronzérmet szerzett. A női röplabda csapatunk a negyedik helyen végzett.

Összesítésben 39 ponttal a Medikus Kupát idén a pécsiek vihették haza, míg a Debreceni Egyetem mindössze egy ponttal lemaradva a második helyen végzett.

Az esemény házigazdája jövőre a Debreceni Egyetem lesz majd, így hazai pályán szurkolhatunk majd a debreceni Főnixeknek.

DE ÁOK HÖK - Piller Róza
Fotó: Balogh Zsolt