A félév legjobban várt eseménye

Mi vagyunk a millió!

2018-03-08

A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata is csatlakozott a Minority Safepack európai polgári kezdeményezéshez. A kampány keretében több ezer aláírást szeretnének gyűjteni az egyetemisták.

Mintegy 50 millió olyan személy él az Európai Unióban, aki egy nemzetiségi kisebbség vagy kisebbségi nyelvi közösségnek a tagja. A nemzeti és nyelvi kisebbségek jogait nem mindig tartják tiszteletben. Nyelvük és kultúrájuk számos esetben veszélyeztetve van. A kezdeményezés keretében a nemzeti és nyelvi kisebbségekhez tartozó személyek védelmének javítását és a kulturális és nyelvi sokszínűség erősítését szeretnék elérni egy uniós törvénycsomag elfogadtatásával. Jelenleg az Európai Unió a kisebbségek védelmét törvényi szinten nem biztosítja, ennek köszönhetően kiszolgáltatottak az egyes államok jogalkotásának és hatóságainak a kisebbségek. A kezdeményezés sikerességéhez az Unió legalább 7 országából 1 millió aláírásnak kell összegyűlnie.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöksége az elmúlt hetekben úgy határozott, hogy több helyen is aláírásgyűjtési pontokat hozz létre az egyetem.

Március 7-én, az egyetem szenátusi ülését követően a rektori vezetés és a szenátus több tagjai is aláírta a kezdeményezést, így már több mint 2300 aláírás gyűlt össze 3 nap alatt az intézményben.

Fontosnak tarjuk, hogy a nemzeti kisebbségek jogait törvényi szinten szabályozzák. Ezért is gondoltuk úgy, hogy 1 hétig aláírásgyűjtő kampány keretében megpróbáljuk a lehető legtöbb hallgatót elérni az egyetemünkön. Nagy örömünkre szolgál, hogy a rektori vezetés is támogatta kezdeményezésünket- fogalmazott Bognár István Ádám, a DEHÖK elnöke.

Te is segíthetsz egy jobb és biztosabb jövőt teremteni az európai nemzeti kisebbségek és kisebbségi nyelvi közösségek számára!

Támogasd aláírásoddal a kezdeményezést!

Csatlakozz a millióhoz - a Debreceni Egyetemen!

Az aláírási pontok 2018. március 5. és 9. között megtalálhatóak az alábbi helyeken:

- Állam- és Jogtudományi Kar - ÁJK Főépület, aula előtt

- Medikus Karok (ÁOK FOK, GYTK, NK) - ÉTK földszint

- Bölcsészettudományi Kar - Főépület, Posta előtti terület

- Egészségügyi Kar - EK Főépület, Aula előt

- Gazdaságtudományi Kar - Magház

- Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar - Hajdúböszörményi Kollégium porta

- Informatikai Kar - Főépület földszinti lépcső előtt

- Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar - A épület főporta

- Műszaki Kar - MK Főépület porta

- Természettudományi és Technológiai Kar - ATOMKI és Kémia épület 2-es előadó előtt

- Zeneművészeti Kar - Liszt terem előtt