A vizsgaidőszak alatt a legtöbb időt ___________ töltök.

Csatlakozz a millióhoz - Minority Safepack a Debreceni Egyetemen

2018-03-05

Arra kérjük az EU-t, hogy javítsa a nemzeti és nyelvi kisebbségekhez tartozó személyek védelmét, és erősítse az Unió kulturális és nyelvi sokszínűségét.

Kedves Hallgatótársunk!

Ezúton szeretnénk a figyelmedbe ajánlani a Minority SafePack európai polgári kezdeményezést, melynek célja az Európában élő mintegy 60 millió, valamely nemzeti, nyelvi és kulturális  kisebbséghez tartozó ember jogainak és kultúrájának védelme, egy európai uniós törvénycsomag elfogadtatásával.

Jelenleg az Európai Unió a kisebbségek védelmét törvényi szinten nem biztosítja, ennek köszönhetően kiszolgáltatottak az egyes államok jogalkotásának és hatóságainak.

A kezdeményezés sikerességéhez az Unió legalább 7 országából 1 millió aláírásnak kell összegyűlnie.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának Elnöksége határozata alapján több helyen is aláírásgyűjtési pontot hoz létre annak érdekében, hogy a lehető legtöbb támogató aláírást tudjuk összegyűjteni a kezdeményezéshez, ezáltal is segítve a kezdeményezés sikerességét.

Az aláírási pontok 2018. március 5. és 9. között lesznek megtalálhatóak az alábbi helyeken:

- Állam- és Jogtudományi Kar - ÁJK Főépület, aula előtt
- Medikus Karok (ÁOK FOK, GYTK, NK) - ÉTK földszint
- Bölcsészettudományi Kar - Főépület, Posta előtti terület
- Egészségügyi Kar - EK Főépület, Aula előt
- Gazdaságtudományi Kar - Magház
- Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar - Hajdúböszörményi Kollégium porta
- Informatikai Kar - Főépület földszinti lépcső előtt
- Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar -  A  épület főporta
- Műszaki Kar - MK Főépület porta
- Természettudományi és Technológiai Kar - ATOMKI és Kémia épület 2-es előadó előtt
- Zeneművészeti Kar - Liszt terem előtt
- Az összes kollégium épülete

Ajánljuk szíves figyelmetekbe a  Doktoranduszok Országos Szövetsége Történelem- és Politikatudományi Osztályának eseményét,  A határon túli magyar kisebbségek oktatási és nyelvi helyzete kerekasztal-beszélgetést, melyen lehetőségetek lesz betekintést nyerni a Kárpát-medence magyarajkú területein folyó oktatás kérdéseire, problémáira, valamint megismerni a magyar kisebbség nyelvi helyzetét egy tudományos fórum keretein belül.

További információk:

Itt tudod online aláírni:

Mi vagyunk a millió!

Sikeres, eredményes szemesztert kívánunk!

Üdvözlettel:

Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat